شناورسازی به کمک هوای محلول (DAF) ارس

9 / 10
از 9 کاربر

شناورسازی با هوای محلول ارس

شناورسازی به کمک هوای محلول یک تصفیه فیزیکو شیمیایی است که هوا به صورت محلول در تماس با یک جریان آب، با فشار بالاست. در نتیجه حباب هایی به اندازه میکرون، مواد جامد معلق و روغن را از جریان آلوده گرفته و به سطح واحد شناورسازی منتقل می­کنند. این حباب های گاز در قسمت پایین ذرات تجمع می­یابند و ذرات از طریق  لخته شدن یا قرار گرفتن در اطراف حباب های هوا جذب می­شوند.

سیستم DAF، مخزنی مستطیلی شکل از جنس استیل است که اجزاء اصلی آن شامل: کمپرسور هوا، مخزن محلول ساز هوا، سیستم شناورسازی هوا، سیستم کف روب و غیره است. سیستم شناورسازی به کمک هوای محلول برای حذف مواد جامد معلق، BOD، COD، چربی، کلویید و دیگر مواد جامد تا حدود 90% طراحی شده است. سیستم DAF معمولا چربی را به 5 ppm یا کمتر می­رساند و زمان ماند در این سیستم حدود 30 تا 40 دقیقه است.

شکل شماتیک سیستم شناورسازی به کمک هوای محلول در شکل زیر نشان داده شده است. اختلاط هوا و مواد جامد در سطح مایع افزایش می­یابد و مواد جامد و چربی شناور می­شوند. اختلاط هوا و مواد جامد چگالی کمتری نسبت به آب دارد و توسط scraper های چرخان حذف می­شوند. این میله به تیغه های کف روب چرخانی متصل است که مواد شناور سطح را توسط skimming hopper  حذف می­کند و آب تصفیه شده خارج می­شود. حداکثر راندمان انحلال پذیری در این بخش مهم است.

 در مخزن شناورسازی DAF، اغلب منعقدکننده­هایی مانند (کلرید فریک، آلومینیوم سولفات) برای انعقاد ذرات کلوییدی و یا لخته سازی تزریق می­شود. واحد DAF گاهی اوقات به صفحه Lamella مجهز است که در شکل نشان داده شده، این صفحه نواحی جداسازی را افزایش می­دهد و لخته های کوچک را نیز از فاضلاب حذف می­کند.

ویژگی ها

کاهش کدورت

حذف جلبک

حذف F.O.G (چربی، روغن و گریس)

حداقل مصرف انرژی، راهبری و مدیریت ساده و آسان

کارایی بالا در حلال سازی هوا

استفاده از استیل ضدزنگ 304 و 316 برای ساخت

طراحی کامل و کشویی برای نصب آسان

مقطع مستطیلی برای حداکثر استفاده از فضا

کاربردها

تصفیه فاضلاب صنایع کاغذسازی

تصفیه فاضلاب صنایع روغنی

تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

تصفیه فاضلاب کشتارگاه ها

تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

تصفیه فاضلاب پتروشیمی

تصفیه فاضلاب کنسرو ماهی

تصفیه فاضلاب روغن کشی

تصفیه فاضلاب صابون سازی

پیش تصفیه برای دستیابی به استانداردهای تخلیه

شرکت باتاب صنعت اوژن در خصوص طراحی، ساخت و نصب سیستم های شناورسازی با هوای محلول (DAF) فعالیت می کند.

بسته به نوع فاضلاب و ارائه مشاوره دقیق بعضی از سیستم های DAF این شرکت مجهز به Coiled Pipe Flocculator موسوم به نام تجاری BSO-ARAS می باشد.

دیتاشیت سیستم DAF با نام تجاری BSO-ARAS

 

 

 

 

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر و قیمت تمام شده با کارشناسان ما در اینجا تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها: شناورسازی به کمک هوای محلول، شناورسازی با هوای محلول ارس، سیستم DAF، چربیگیر، فاضلاب صنایع کاغذسازی، فاضلاب کارواش، فاضلاب نساجی، فاضلاب صنایع غذایی، فاضلاب کشتارگاه، فاضلاب لبنی، فاضلاب پتروشیمی، Coiled Pipe Flocculator، شرکت بیسوکو، BSOCO

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :