فرآیند پیستونی متداول (CPF)

10 / 10
از 1 کاربر

فاضلاب ته نشین شده و لجن فعال برگشتی (RAS) به ابتدای حوضچه هوادهی وارد می شوند و به وسیله هوادهی دیفیوزری و یا مکانیکی با هم مخلوط می شوند. در این فرآیند معمولا از 3 تا 5 کانال (مسیر عبور) در داخل حوضچه هوادهی استفاده می شود. در طرح های قدیمی تر هوای مورد استفاده در کل حوضچه معمولا یکنواخت بود که جرم سلولی در قسمت های ابتدایی حوضچه عموما با کمبود غلظت DO مواجه می شد.

در طرح های پیشرفته سیستم هوادهی به شکلی طراحی می شود که اکسیژن را در طول حوضچه به تناسب نیاز و با کاهش میزان هوادهی تامین می کند، یعنی میزان هوادهی در ابتدای حوضچه بیشتر و در انتها کمتر است. در طول دوره هوادهی جذب، لخته سازی و اکسیداسیون مواد آلی رخ می دهد. جامدات لجن فعال در یک حوضچه ته نشینی ثانویه جداگانه جداسازی می شوند.

این فرآیند شامل یک مخزن هوادهی، یک مخزن ته‌نشینی و یک خط برگشت لجن می‌باشد. لجن مازاد  را می‌توان از خط برگشت لجن و یا مایع مخلوط حوض هوادهی برداشت کرد. نوع جریان در مخزن هوادهی از نوع جریان قالبی بوده و زمان ماند حوض هوادهی معمولا  8-4 ساعت می‌باشد. هوادهی علاوه بر تامین اکسیژن باعث اختلاط فاضلاب و لجن فعال در تانک هوادهی می‌گردد. درصد برگشت لجن از حوض ته‌نشینی به حوض هوادهی در حدود 25 الی 50 درصد از جریان ورودی می‌باشد. در این روش از هوادهی با افشانک یا هوادهی سطحی استفاده می‌گردد.

شرکت باتاب صنعت اوژن (BSOCO) با تکیه بر متخصصین و مهندسین امر در ارائه خدمات مربوط به سیستم فرآیندی پیستونی متداول (CPF) نظیر مشاوره، طراحی فرآیند، طراحی سازه، نقشه های PFD، P&ID، Site Plan، دفترچه محاسبات فرآیندی، دیتاشیت مربوط به واحدهای فرآیندی، فلسفه کنترل، محاسبات هیدرولیکی جریان مایع، پروفیل هیدرولیکی، پایپینگ لیست (Piping list)، اجرا و راه اندازی آن با آخرین تکنولوژی های روز دنیا و استانداردهای طراحی معتبر می تواند شما را در پیشبرد پروژه تان کمک نماید.

همچنین این شرکت در زمینه بهره برداری و نگهداری از تاسیسات تصفیه خانه و کنترل ملاحظات فرآیندی جهت حفظ استانداردهای زیست محیطی و تامین تجهیزات لازم با قیمت مناسب (مهندسی خرید) و تعمیر تجهیزات مستهلک تصفیه خانه فعالیت می نماید.

لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک و با همکاران ما در شرکت تماس برقرار نمایید.

شرکت باتاب صنعت اوژن (BSOCO) همواره در مسیر حفظ حقوق مشتری گام برداشته و بزرگترین سرمایه خود را رضایت این عزیزان می داند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :