بهره برداری و نگهداری

9 / 10
از 41 کاربر

احداث تصفيه خانه هاي فاضلاب غالبا با سرمايه گذاري قابل توجه و هزينه بهره برداری چشم گيری همراه است، بدین سبب بهره برداري و نگهداری صحيح از اين تصفيه خانه ها در بازده سرمايه گذاري هاي انجام شده اهمیت ويژه ­ای كسب مي كند. هدف از نگهداری و بهره برداري تصفيه خانه های فاضلاب، حفظ تأسيسات و تجهيزات تصفيه خانه به منظور ميسر شدن بهره برداری بهينه است. براي دستيابي به اين هدف توجه به موارد زير ضروری است، ضمن آنكه اين هدف به لحاظ حفظ سرمايه گذاري ملی  از اهميت ويژه ای برخوردار است.

  • برنامه ریزی
  • سازماندهی
  • استخدام نيروهاي مناسب و بهينه سازي آنها
  • رعايت دستورالعمل هاي استاندارد در مورد نگهداري و تعميرات
  • رعايت دستورالعمل های ويژه ارائه شده توسط مشاور
  • رعايت دستورالعمل هاي خاص ارائه شده از سوي سازندگان
  • ايجاد سيستم مدرن نگهداري و تعميرات
  • رعايت استانداردهای ايمنی و زیست محیطی

 

به عبارت دیگر بهره برداری، فعالیتی است برای اطمینان از اینکه دستگاه از کیفیت و کمیت مناسبی برای تصفیه آب مطابق با قوانین را دارد، در حالی که نگهداری فعالیتی است که تجهیزات به طور موثری برای دستیابی به اهداف بهره برداری عمل می کنند. بهره برداری و نگه داری به دلایل زیر انجام می شود:

-عملکرد بهتر

-کاهش هزینه ها

بهره برداری و نگهداری از تصفیه خانه آب و فاضلاب به طور کلی به 5 عامل اصلی تقسیم بندی می شود: بهره برداری (operation) ، نگه داری (maintenance)، مهندسی (engineering)، آموزش (training) و اجرا (administration) که به عنوان OMETA شناخته میشود.

b1

b3

b2

b5

بهره برداری و نگهداری از تاسیسات تصفیه خانه های آب و فاضلاب یکی از زمینه های کاری شرکت باتاب صنعت اوژنمی باشد که می توان به جرات گفت در طی سالیان متمادی با تکیه بر متخصصین و مهندسین خود در این زمینه رزومه قابل قبولی را از آن خود نموده است. آشنایی علمی کافی با انواع سیستم های تصفیه آب و فاضلاب، بهره برداری از آن ها را بصورت تجربی و علمی راحت تر می نماید. لذا شرکت باتاب صنعت اوژن (BSOCO) آماده هرگونه همکاری در خصوص آموزش و بهره برداری-نگهداری تاسیسات تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی بصورت مشاوره ای و پیمانکاری با هزینه قابل قبول می باشد.

 

 

جهت دریافت پیش فاکتور خدمات متناسب با نوع صنعت با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

برچسب ها: نگهداری از تصفیه خانه، اپراتوری تصفیه خانه، آموزش تصفیه فاضلاب، آموزش تصفیه آب

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :