سیستم پرس لجن: Multi Screw sludge Dewatering Process (MSDP)

10 / 10
از 2 کاربر

سیستم پرس لجن: Screw sludge dewatering machine

سیستم پرس لجن (MSDP) نوعی تصفیه فاضلاب است که توسط Pioniere ساخته شده است. این سیستم از یک فیلتر چند لایه و مارپیچی، برای جداسازی رطوبت از لجن تشکیل شده است و با بهره­ مندی از ساختار ویژه (حلقه­ های ثابت و  متحرک)، امکان عملکرد اتوماتیک در 24 ساعت و بدون انسداد را فراهم می­ کند. این دستگاه مخزن های ته نشینی و غلیظ سازی لجن را کاهش می­ دهد و باعث صرفه جویی در ساخت دستگاه های تصفیه می­ گردد. این دستگاه سرعت پیچیش بسیار کمی دارد بنابراین مصرف انرژی و آب در آن برخلاف دستگاه سانتریفیوژ پایین است.

تمام تجهیزات مورد نیاز برای آبگیری لجن شامل: لوله هایی از جنس استیل ضد زنگ، پمپ لجن، پمپ آب، سیستم دوزینگ پلیمر و تابلوی کنترل است. این سیستم به طور کامل خودکار بوده و با یک دکمه روشن و خاموش می­ شود و پس از راه اندازی بدون نظارت و دخالت اپراتور تنظیم می ­گردد.

 

ویژگی ها

  • حداقل بو و صدا
  • حداقل مصرف آب برای شستشو
  • حداقل مصرف برق
  • افزایش تولید کیک لجن
  • حداقل اپراتوری مورد نیاز
  • نگهداری و کارکرد آسان
  • راه اندازی و خاموش کردن خودکار
  • بهره برداری کم هزینه
  • طراحی متراکم و اشغال فضای کم

اصول کار

با راه اندازی دستگاه MSDP، لجن تحت فشار پیچش، در سیلندر فیلتر جریان و به سمت کیک لجن شدن حرکت می ­کند. تمام سیلندر فیلتر از حلقه های ثابت، متحرک و شافت تشکیل شده است. دو بخش اول منطقه غلیظ سازی (Thickening zone) و دو بخش آخر منطقه آبگیری (Dewatering zone) است. فاصله بین تیغه های مارپیچ کمتر می ­شود، این بدان معنی است که فشار داخلی به تدریج افزایش می ­یابد و از شکاف های کوچک بین حلقه­ ها، مایع جداسازی شده و لجن خشک تحت فشار به صورت کیک لجن می ­گردد.

ملاحظات

ملاحظات اصلی برای انتخاب تجهیزات آبگیری شامل:شرایط خشک کردن، محدودیت هزینه، مشخصات لجن (نوع، حجم و مقدار لجن) و منطقه می ­باشد. مهمترین عامل، روش انتخاب شده ­ای است که باید در مدت زمان معینی لجن را تا حد مطلوب آبگیری کند.

جنس دستگاه پرس لجن: SS304، SS316 می­ باشد.

ویژگی تجهیزات آبگیری متفاوت است. با این حال، مشخصات عملکرد و ملاحظات طراحی برای کلیه فناوری­ های آبگیری کاربرد دارد. مشخصاتی که عملکرد آبگیری را توصیف می­ کند شامل خشکی کیک، بازچرخش مواد جامد و زمان خشک کردن است. ملاحظات مربوط به طراحی و بهره برداری از این تجهیزات شامل هزینه­ های عملیاتی، استفاده از مواد شیمیایی و نگهداری است.

 

 

 

 

شرکت بیسوکو (BSOCO) به کمک متخصصین و مهندسین خبره خود در خصوص طراحی، ساخت و نصب سیستم های پرس لجن فعالیت می­ نماید.

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در اینجا تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

برچسب ها: سیستم پرس لجن، تصفیه فاضلاب، ته نشینی، تغلیظ لجن، دستگاه تصفیه، آبگیری لجن، دستگاه MSDP، غلیظ سازی لجن، دستگاه پرس لجن، شرکت بیسوکو، BSOCO

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :