فرآیند تثبیت تماسی (CSAS)

10 / 10
از 1 کاربر

در فرآیند تثبیت تماسی از دو حوضچه با بخش جداگانه برای تصفیه فاضلاب و تثبیت لجن فعال استفاده می شود. لجن فعال تثبیت شده با فاضلاب ورودی (با فاضلاب خام و یا پساب ته نشینی اولیه) در ناحیه تماس مخلوط می شود. زمان ماند ناحیه تماس نسبتا کوتاه است (min 60-30) و غلظت MLSS در ناحیه تماس کمتر از ناحیه تثبیت است. در ناحیه تماس حذف BOD به سرعت رخ می دهد و مواد آلی کلوئیدی و معلق در لخته های لجن فعال به دام افتاده و در ادامه در ناحیه تثبیت تجزیه شوند. لجن فعال برگشتی (RAS) هواده می شود و زمان ماند برای ایجاد SRT مناسب جهت تثبیت لجن در حدود 2-1 ساعت است. لذا به دلیل بالاتر بودن غلظت MLSS در ناحیه تثبیت، فرآیند تثبیت تماسی نسبت به فرآیندهای اختلاط کامل با جریان پیستونی در SRT یکسان حجم هوای کمتری نیاز دارد. این فرآیند برای حذف BOD ارائه شد و زمان تماس کوتاه مقدار BOD محلول تجزیه شده و اکسیداسیون NH4-N را محدود می کند.

این فرآیند به نام هوادهی به لجن برگشتی نیز نامیده می‌شود که در آن جریان برگشتی از حوض‌های ته‌نشینی نهایی، مقدمتا در یک حوض هوادهی، در حدود 6-3 ساعت هوادهی می‌شوند و سپس به حوض هوادهی اصلی که فاضلاب در آن قرار دارد منتقل می‌شود. در این روش از خاصیت جذبی لجن فعال استفاده می‌شود. هوادهی در این روش به صورت پیستونی بوده و با استفاده از افشانک انجام می‌شود. از مزایای این روش کاهش ابعاد لازم حوض هوادهی تا نصف روش اختلاط کامل یا متعارف می‌باشد.

شرکت باتاب صنعت اوژن (BSOCO) با تکیه بر متخصصین و مهندسین امر در ارائه خدمات مربوط به سیستم فرآیندی تثبیت تماسی (CSAS) نظیر مشاوره، طراحی فرآیند، طراحی سازه، نقشه های PFD، P&ID، Site Plan، دفترچه محاسبات فرآیندی، دیتاشیت مربوط به واحدهای فرآیندی، فلسفه کنترل، محاسبات هیدرولیکی جریان مایع، پروفیل هیدرولیکی، پایپینگ لیست (Piping list)، اجرا و راه اندازی آن با آخرین تکنولوژی های روز دنیا و استانداردهای طراحی معتبر می تواند شما را در پیشبرد پروژه تان کمک نماید.

همچنین این شرکت در زمینه بهره برداری و نگهداری از تاسیسات تصفیه خانه و کنترل ملاحظات فرآیندی جهت حفظ استانداردهای زیست محیطی و تامین تجهیزات لازم با قیمت مناسب (مهندسی خرید) و تعمیر تجهیزات مستهلک تصفیه خانه فعالیت می نماید.

لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک و با همکاران ما در شرکت تماس برقرار نمایید.

شرکت باتاب صنعت اوژن (BSOCO) همواره در مسیر حفظ حقوق مشتری گام برداشته و بزرگترین سرمایه خود را رضایت این عزیزان می داند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :